Wypełnianie zmarszczek oraz modelowanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy

sprzymierzeniec wiecznie młodego wyglądu

Konsultacja przed podaniem kwasu hialuronowegoKwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w naszym organizmie i wypełnia przestrzeń między komórkami ciała. Posiada on szczególną zdolność do wiązania cząsteczek wody, dzięki czemu skóra jest nawilżona i napięta. Kiedy poziom kwasu hialuronowego zmniejsza się, dochodzi do degeneracji włókien kolagenowych, a w konsekwencji do rozluźnienia struktur skóry oraz pojawienia się bruzd i zmarszczek. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pozwalają przywrócić cerze dawny blask i jej sprężystość.

mgr Dominika Szeska - Lady Lips
UMÓW WIZYTĘ
535 212 000
kontakt@ladylips.pl

sprawdź cennik kontakt ze mną

CZYM JEST USIECIOWANY KWAS HIALURONOWY?

Usieciowanie kwasu hialuronowego polega na poddaniu jego modyfikacjom chemicznym, podczas których cząsteczki łączą się w większe konglomeraty. Dzięki temu procesowi kwas hialuronowy zyskuje zdolność do dłuższego utrzymywania się w miejscu jego wprowadzenia i doskonale sprawdza się jako wypełniacz bruzd oraz przy modelowaniu ust. Niestety usieciowanie kwasu posiada również minus, gdyż powoduje częściową utratę właściwości hydrofilowych, innymi słowy w niewielkim stopniu przyczynia się do nawilżenia naszej cery. Wówczas o wiele lepiej sprawdza się nieusieciowany kwas hialuronowy, który znajduje zastosowanie w mezoterapii.

 • Nie spożywaj alkoholu 24h przed przystąpieniem do zabiegu
 • W miejscu wstrzyknięcia może pojawić się obrzęk i siniaki
 • Przed podjęciem decyzji o aplikacji kwasu hialuronowego zapoznaj się z przeciwwskazaniami do zabiegu

DLA KOGO JEST PRZEZNACZONY?

Aplikacja kwasu hialuronowegoKwas hialuronowy stosowany jest w celu wygładzenia powierzchni skóry, jej głębokiej rewitalizacji oraz spłycenia dużych zmarszczek. Po wykonaniu ostrzykiwań preparatem z usieciowanym kwasem hialuronowym zauważysz natychmiastową poprawę kondycji swojej cery.

 • Czy Twoja cera jest szara i niewystarczająco nawilżona?
 • Czy zauważyłaś, że wokół ust pojawiły się pierwsze oznaki starzenia?
 • Pojęcia „linii marionetki”, „zmarszczek palacza” oraz „bruzdy nosowo-wargowej” znasz już nie tylko z opisów w magazynach?
 • Chciałabyś, żeby Twoja skóra była napięta, sprężysta i zachwycała swoim wyglądem przez wiele miesięcy?

Zatem ten zabieg jest właśnie dla Ciebie!

GŁÓWNE WSKAZANIA

 • Utrata sprężystości skóry
 • Uwydatnione bruzdy twarzy
 • Zapadanie skrzydełek nosa
 • Pojawienie się zmarszczek palacza
 • Smutny wyraz twarzy przez opadnięcie kącików ust
 • Wiotkie, wąskie lub asymetryczne usta

OKOLICE NAJCZĘŚCIEJ PODDAWANE ZABIEGOWI

 • Bruzdy nosowo-wargowe
 • Linie marionetki
 • Usta
Czy wiesz że ...
Zatajenie jakiejkolwiek kwestii dotyczącej Twojego stanu zdrowia może skutkować powikłaniami. Osoby cierpiące na chorobę Hashimoto przy wyrównanych poziomach TSH, FT3 i FT4 oraz niskim poziomie przeciwciał mogłyby poddać się zabiegowi wypełniania ust kwasem hialuronowym, jednak muszą mieć pełną świadomość, że przy zaostrzeniu choroby preparat wprowadzony w wargi może wywołać stan zapalny, co spowoduje dolegliwości bólowe i negatywny efekt estetyczny w postaci grudek.

WYPEŁNIENIE UST KWASEM HIALURONOWYM

Wypełnianie ust kwasem hialuronowymUpływ czasu odciska swoje piętno również na wyglądzie Twoich ust. Wraz z wiekiem ich objętość zmniejsza się, tracą one swój blask, a powierzchnia ulega zwiotczeniu. Ponadto zmienia się ich cała oprawa. Wokół warg pojawiają się liczne zmarszczki, które wpędzają Ciebie w zły nastrój. Wówczas w głowie zaczynają rodzić się myśli o wielkiej metamorfozie. Słusznie! Każda kobieta marzy o pełnych, błyszczących i zmysłowych ustach. Dlaczego nie miałabyś być ich posiadaczką? Pamiętaj, uśmiech jest Twoim największym atutem!

Jeżeli wciąż zastanawiasz się nad wypełnieniem ust kwasem hialuronowym, poddaj refleksji poniższe pytania.

 1. Czy należysz do grona osób, które mogą szczycić się idealnymi proporcjami ust?
 2. Czy Twoje usta domagają się mocnego nawilżenia i często wyglądają na spierzchnięte?
 3. Czy skóra wokół Twoich ust jest mało elastyczna lub zauważyłaś na niej pierwsze oznaki starzenia?
 4. Czy może najzwyczajniej chciałabyś powiększyć swoje usta, bo ich wielkość Cię mało satysfakcjonuje?

Masz ochotę zaradzić swoim problemom? Dołożę wszelkich starań, aby Tobie pomóc. Przyjdź do mojego gabinetu i ciesz się nową odsłoną swoich ust.


EFEKTY PODANIA KWASU HIALURONOWEGO


PRZECIWWSKAZANIA

 • Ciąża, laktacja
 • Czynna choroba nowotworowa
 • Terapia przeciwnowotworowa
 • Leki przeciwzakrzepowe
 • Terapia kortykosteroidami (Prednizon, Betametazon, Hydrokortyzon)
 • Antybiotykoterapia
 • Alergie
 • Tendencje do powstawanie bliznowców
 • Nieustabilizowana cukrzyca
 • Czynna opryszczka
 • Infekcja wirusowa lub bakteryjna
 • Wirusowe zapalenie wątroby
 • HIV, AIDS
 • Choroby krwi (anemia, małopłytkowość, bogatopłytkowość)
 • Niewyrównany poziom hormonów tarczycy
 • Choroby o podłożu autoimmunologicznym oraz prowadzone terapie (Hashimoto, choroba Gravesa Basedowa, stwardnienie rozsiane, reumatoidalne zapalenie stawów, miastenia, toczeń rumieniowaty układowy, twardzina, zespół Sjogrena, zespół przewlekłego zmęczenia, gościec mięśniowo-ścięgnisty, bielactwo, łuszczyca, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Crohna, etc.)

PRZEBIEG ZABIEGU

Pierwszym etapem zabiegu jest nałożenie na skórę kremu znieczulającego, który pozwoli na komfortowe podanie kwasu hialuronowego. Przed aplikacją preparatu miejsce poddawane ostrzykiwaniu zostaje odkażone preparatem na bazie alkoholu. Następnie substancja podawana jest pod skórę przy pomocy jednorazowej ampułkostrzykawki.

Metody aplikacji kwasu hialuronowego różnią się od siebie w zależności od efektów jakie chce się uzyskać. Preparat może być podawany liniowo wstecznie, liniowo wyprzedzająco, techniką depozytową, techniką wachlarzową bądź zatrzaskową. Substancja wprowadzana jest wzdłuż zmarszczek, fałd i bruzd celem ich wypełnienia oraz do czerwieni wargowej, aby powiększyć i wymodelować usta.

Rezultaty podania wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego są widoczne od razu. Końcowym efektem można cieszyć się po 2-3 dniach, kiedy zejdzie opuchlizna oraz znikną ewentualnie powstałe siniaki. Mimo zastosowanego znieczulenia zabiegowi może towarzyszyć ból i dyskomfort.

 • Zabieg wymaga umówienia się
 • Zarezerwuj sobie 60-90 minut
 • Nie pij kawy przed zabiegiem
 • Efekt widoczny po 4-6 tygodniach

POSTPOWANIE PO ZABIEGU

Prawidłowe postępowanie po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowegoW trosce o Twoje bezpieczeństwo przygotowałam kilka istotnych porad, które musisz wziąć pod uwagę po wykonaniu ostrzykiwania kwasem hialuronowym.

Przez okres trzech dni unikaj nakładania makijażu oraz jakichkolwiek kremów. Na Twojej skórze będą utrzymywały się niewielkie rany po nakłuciach igłą. W sytuacji kiedy nie będziesz o nie odpowiednio dbać może dojść do zakażenia. Aby temu zapobiec trzy razy dziennie obszar poddany zabiegowi spryskaj płynem odkażającym bez zawartości alkoholu (np. Octeniseptem).

Przez tydzień unikaj nadmiernego wysiłku fizycznego. W tym czasie zaprzestań także korzystania z basenu i sauny, a skórze daj odpocząć od peelingów i depilacji.

Przez okres dwóch tygodni chroń swoją skórę przed działaniem promieni słonecznych. Aby uniknąć wystąpienia na skórze przebarwień odstaw opalanie na jakiś czas. Dodatkowo po trzech dniach zacznij stosować krem z wysokim filtrem (np. SPF 50). Pamiętaj, że przy dużym nasłonecznieniu nie wystarczy posmarować się nim jeden raz dziennie. Działanie kremów przeciwsłonecznych wystarcza na około dwie godziny, więc po tym czasie musisz nałożyć go na nowo. Wykonanie tego zacznij od ponownego odkażenia skóry.

Zmień swój ręcznik na świeży oraz przebierz pościel. W ten sposób również zminimalizujesz ryzyko zakażenia skóry.

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem czworonoga pamiętaj, aby w okresie pozabiegowym nie całować go, nie tulić oraz nie pozwalać jemu ze sobą spać. Twój przyjaciel z pewnością wybaczy Ci tą kilkudniową rozłąkę i szybko o niej zapomni.

Dla niektórych osób rozmowy o seksie są tematem tabu. I jeżeli należysz do tego grona muszę Cię zasmucić, bo nie ominie nawet Ciebie krótki instruktaż dotyczący „Czego nie można robić po wykonanej mezoterapii?”. Jak wcześniej wspomniałam Twoja skóra potrzebuje teraz szczególnej ochrony. Seks wymaga od nas dużego wysiłku fizycznego, dlatego chcąc uniknąć sytuacji, w której może dojść do nadkażenia skóry po iniekcji, utrzymaj wstrzemięźliwość seksualną (również od seksu oralnego).

Jeżeli wykonywany był u Ciebie zabieg modelowania ust unikaj w dniu zabiegu spożywania gorących napojów. Wysoka temperatura źle wpływa na kwas hialuronowy i przyspiesza jego rozkład.

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT

Trwałość efektów uzależniona jest od indywidualnych cech klienta, takich jak: wiek, kondycja skóry, bogata mimika twarzy czy prowadzony styl życia. Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne, nieprawidłowe żywienie oraz nałogi negatywnie wpływają na wygląd skóry oraz przyczyniają się do szybszej degradacji kwasu hialuronowego. Efekty utrzymują się zwykle od 6 do 12 miesięcy.

kontakt@ladylips.pl +48 535 212 000 Znajdź mój gabinet