
Makijaż permanentny
sposób na naturalne i długotrwałe podkreślenie Twojej urody.
Jeszcze nie tak dawno makijaż permanentny kojarzył się z mocno przerysowanym efektem brwi, które przypominały odbite atramentem kreski. Z biegiem czasu zmieniły się trendy, gust klientek, a także techniki wykonywania mikropigmentacji. Obecnie makijaż permanentny nosi miano usługi ekskluzywnej, która wymaga od osoby wykonującej szerokiej wiedzy z zakresu pigmentacji oraz wysokich zdolności manualnych. Makijaż permanentny obliguje linergistkę do posiadania niezwykłego poczucia estetyki, a także umiejętności doboru odpowiedniego kształtu i koloru dla wybranej klientki.

CZYM JEST MAKIJAŻ PERMANENTNY?
Makijaż permanentny jest zabiegiem kosmetycznym polegającym na wprowadzeniu pod skórę barwników, które implementowane są do wierzchnich warstw naskórka (ok. 0,3 - 0,5 mm), zatem płycej niż wykonuje się to w przypadku tatuażu. Zabieg ma na celu podkreślenie walorów kobiecej urody, bądź zamaskowania jej niedoskonałości takich jak blizny czy przebarwienia.
DLA KOGO JEST PRZEZNACZONY?
Chcąc udzielić Tobie odpowiedzi na to pytanie muszę zaznaczyć, że każda kobieta podejmująca decyzję o wykonaniu makijażu permanentnego kieruje się czymś innym. Poniżej przygotowałam kilka pytań, które mam nadzieję pomogą Tobie w wyborze właściwej decyzji.
- Twoje brwi nie są gęste i wyraziste, a ich kształt niewystarczająco Ciebie zadowala?
- Chciałabyś bardziej podkreślić oprawę swoich oczu, a odnawianie henny co 3 tygodnie zaczyna Cię męczyć?
- Może masz problem z codziennym wykonywaniem makijażu brwi lub najzwyczajniej wolałabyś przeznaczyć ten czas na dłuższy sen?
- W przeszłości przeszłaś zabieg, a teraz Twój łuk brwiowy lub usta zdobi blizna, której obecności nie znosisz?
- Twoim ustom brakuje wyraźnego konturu lub kolor Twojej czerwieni wargowej Cię nie zachwyca?
- Pragniesz nadać swoim ustom delikatnej objętości unikając jednocześnie aplikacji wypełniacza?
- Zdażyło Ci się, że podczas nagłej ulewy Twój makijaż nie zachował pożądanego wyglądu i do końca dnia unikałaś kontaktów wzrokowych z innymi?
- Jesteś osobą, która ceni sobie perfekcyjny wygląd nawet podczas wykonywania treningu siłowego?
- Chcesz czuć się olśniewająco każdego dnia bez względu na sytuację w jakiej się znajdujesz?
Zatem jeżeli na którykolwiek z powyższych punktów odpowiedziałaś twierdząco i jesteś zdecydowana coś zmienić, zapraszam Cię do mojego salonu na wykonanie maszynowej pigmentacji.
Czy wiesz że ...
Pigmenty, które stosuję w makijażu permanentnym spełniają wszystkie wymagane normy zgodne z Rezolucją Rady Europy (dyrektywa ResAP 2008).
MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI
Maszynowa pigmentacja brwi techniką Ombre idealnie nadaje się dla osób, które chciałyby wizualnie zagęścić linię swoich brwi, poprawić ich kształt i zachować przy tym piękny oraz wyrazisty wygląd. Metoda pudru, bo tak inaczej jest nazywana, charakteryzuje się jaśniejszą pigmentacją nasady brwi i bardziej nasyconym zakończeniem. Brwi wykonane tą metodą nie są jednolite, ale wycieniowane tak, by przypominały naturalne.
MAKIJAŻ PERMANENTNY UST
Mikropigmentacja ust jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które pragną podkreślić ich kolor i kontur, zakamuflować niedoskonałości, wyrównać delikatną asymetrię i nadać wargom wizualnej objętości poprzez wycieniowanie kolorem.
ETAPY PRZEPROWADZENIA ZABIEGU
Po przyjściu na umówioną wizytę klientka otrzymuje do podpisania formularz świadomej zgody. W nim znajdują się wszelkie informacje dotyczące wykonywanego zabiegu, przeciwwskazań do niego, efektów ubocznych, które mogą wystąpić oraz dbania o pigmentowany obszar w późniejszym czasie.
Pierwszym etapem zabiegu jest oczyszczenie skóry klientki z makijażu oraz wstępne wyrysowanie nowego kształtu brwi bądź ust przy pomocy kredki kosmetycznej. Po zaakceptowaniu rysunku następuje dobór pigmentu. O wyborze danego barwnika decyduje linergistka w oparciu o typ urody oraz upodobania klientki.
Następnie przechodzi się do pigmentacji, która polega na wprowadzaniu przy pomocy maszynki hipoalergicznych barwników syntetycznych do zewnętrznej warstwy skóry. W trakcie zabiegu, aby uśmierzyć ból i dyskomfort, linergistka może użyć znieczulenia na bazie lidokainy. Końcowy efekt pracy zostaje sfotografowany, w celu porównania z pierwotnym wyglądem.
Pamiętaj! Kolor bezpośrednio po pigmentacji jest bardziej intensywny. Na efekt końcowy musisz poczekać do całkowitego wyłuszczenia i ustabilizowania pigmentu w skórze.
PRZYKŁADOWA PIGMENTACJA
MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE
- Już w trakcie zabiegu może wystąpić obrzęk i zaczerwienienie wokół pigmentowanego miejsca
- Rzadko może wystąpić krwiak, migracja bądź zmiana koloru pigmentu, blizna
- Możliwe jest wystąpienie reakcji uczuleniowej na pigment lub składnik znieczulenia
- Niestosowanie się do zaleceń linergistki dotyczących dbania o rany może skutkować wystąpieniem infekcji
PRZECIWWSKAZANIA
- Ciąża, laktacja
- Czynna choroba nowotworowa
- Terapia przeciwnowotworowa
- Leczenie przeciwzakrzepowe
- Leczenie sterydowe
- Antybiotykoterapia
- Stosowanie preparatu na porost brwi
- Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej (botox)
- Plastyka powiek lub lifting twarzy
- Świeże blizny
- Alergie
- Nieustabilizowana cukrzyca
- Czynna opryszczka
- Infekcja wirusowa lub bakteryjna
- Wirusowe zapalenie wątroby
- HIV, AIDS
- Choroby krwi (anemia, małopłytkowość, bogatopłytkowość)
- Niewyrównany poziom hormonów tarczycy
- Choroby o podłożu autoimmunologicznym oraz stosowane terapie (Hashimoto, choroba Gravesa Basedowa, stwardnienie rozsiane, reumatoidalne zapalenie stawów, miastenia, toczeń rumieniowaty układowy, twardzina, zespół Sjogrena, zespół przewlekłego zmęczenia, gościec mięśniowo-ścięgnisty, bielactwo, łuszczyca, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Crohna, etc.)
POSTĘPOWANIE POZABIEGOWE
Brwi oraz usta po pigmentacji należy traktować jak ranę, dlatego konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności, aby nie wdała się żadna infekcja.
Przez okres 3 dni unikaj nadmiernego moczenia makijażu permanentnego, gdyż może to spowodować wypłukiwanie lub migrację pigmentu. Możliwe jest mycie pigmentowanego miejsca ciepłą wodą z dodatkiem szarego mydła przy zastosowaniu wacików kosmetycznych. Wykonaj to w następujący sposób. Do małej miseczki nalej ciepłej wody i wrzuć mydło, aby się trochę rozpuściło. Następnie zamocz wacik kosmetyczny i delikatnie wyciśnij z niego nadmiar wody. Zdecydowanym ruchem przetrzyj makijaż, a następnie osusz delikatnie suchym wacikiem. Możesz powtórzyć tę czynność ponownie, jeżeli istnieje taka potrzeba.
Po około 3 dniach dochodzi do złuszczania się naskórka, dlatego bardzo ważne jest nawilżanie makijażu. W tym celu używaj preparatu, który zaleciła Tobie linergistka. Ważne jest, aby nie przesadzać z ilością aplikowanej substancji oraz pamiętać, że przed każdym nałożeniem świeżej warstwy kremu musisz zmyć poprzednią.
Przez okres 2 tygodni unikaj wysiłku fizycznego (siłownia, basen, sauna, seks) oraz peelingów i depilacji w okolicy pigmentowanego miejsca. Po zabiegu nie wolno eksponować twarzy na działanie promieni słonecznych. Zatem na 2 tygodnie konieczna jest rezygnacja z opalania, także w solarium.
Zrezygnuj na jakiś czas z nakładania kremów i kosmetyków w okolicy pigmentowanego miejsca.
Należy wymienić pościel oraz ręczniki na świeże. Zabronione jest całowanie oraz przytulanie zwierząt do miejsc objętych zabiegiem.
Jeżeli zdecydowałaś się na pigmentację ust pamiętaj, żeby unikać spożywania gorących posiłków, a wszystkie napoje pić przez słomkę przez okres około 7 dni.
W przypadku wykonywanego makijażu permanentnego ust należy zażywać preparat Heviran na dzień przed zabiegiem i 4 dni po nim.
UWAGA! Nie wolno Ci zrywać odchodzącego przy gojeniu naskórka, gdyż może to spowodować nieprawidłowe przyjęcie pigmentu.
Korekta makijażu jest obowiązkowa i należy ją wykonać w okresie od 4 do 6 tygodni. Pominiecie jej i wykonanie w innym terminie wymaga uiszczenia dodatkowej opłaty zgodnej z cennikiem usług.
JAK DŁUGO SIĘ UTRZYMUJE?
Czas utrzymywania się pigmentacji uzależniony jest indywidualnie od każdego organizmu. Twój styl życia, stan zdrowia oraz dbałość o wykonany makijaż mają kluczowe znaczenie dla jego jakości, a także trwałości.
Długotrwałe i częste poddawanie się działaniom promieni słonecznych powoduje przyspieszenie procesów odnowy naskórka, a w konsekwencji sprawia, że Twój makijaż permanentny traci swoją intensywność.
Rodzaj skóry jest kolejnym czynnikiem, który odgrywa istotną rolę w trwałości barwnika. Cera sucha szybko wchłania pigment co sprawia, że efekt będzie utrzymywał się dłużej. Cerę tłustą charakteryzuje wzmożone działanie gruczołów łojowych oraz rozszerzone pory co powoduje słabsze przyjmowanie pigmentu. Zatem im bardziej tłusta i porowata skóra, tym krócej utrzyma się mikropigmentacja.
Ponadto istotna jest metoda wykonywania makijażu. Bardzo płytkie wprowadzanie barwnika, które stosuje się do wykonania Soft Powder Brows może skutkować krótszym utrzymaniem się, ale dzięki temu uzyskasz bardzo naturalny efekt.
Musisz też mieć świadomość, że nawet najlepiej wykonany makijaż permanentny przy użyciu najlepszej jakości pigmentów z czasem blednie. Aby zachować jego estetyczny wygląd przez długi czas należy po około 12 - 18 miesiącach go odświeżyć. Jeżeli nie chcesz już być posiadaczką makijażu trwałego musisz liczyć się z tym, że piment zanika stopniowo, więc jest to proces długotrwały.
kontakt@ladylips.pl +48 535 212 000 Znajdź mój gabinet